initial image

ANTIMIC®

Antimic®, bakteri, virüs ve hastalığa neden olan mikroorganizmaları fiziksel olarak yok eden, küf, mantar ve yosun oluşumunu, çapraz bulaşmayı önleyen ve uzun süreli etki sağlayan yeni nesil nanoteknolojik antimikrobiyal koruyucu malzemedir.


Sabancı Üniversitesi laboratuvarlarında Prof.Dr.Yusuf Menceoğlu tarafından geliştirilmiştir.

Koruma

Uygulandığı her türlü yüzeyde güçlü etki, bakteri, virüs ve mikropları öldürür ve üremelerini durdurur.

Onay

Çapraz bulaşmayı önler, COVID-19 bulaşmasını engeller.

Dayanıklılık

Patentli, su bazlı formül sayesinde geleneksel alternatifler kadar hızlı buharlaşmaz, uzun süreli kalıcılık sağlar.

Dr. Menceloğlu, 1984’ten beri polimer biliminde ve 1991’den beri nanobilim ve nanoteknoloji alanlarında çalışmaktadır. Dr. Menceloğlu, polimerler ve nano boyutlu malzemeler üzerine 150’den fazla hakemli makale / bildiri ve çeşitli kitap bölümlerinin yazarı veya ortak yazarıdır.

 

Derwent Yenilikler Endeksinde listelenen 27 patentin mucidi ve ortak mucididir. Dr. Menceloğlu, polimerler, kompozitler ve sıvı / süperkritik karbondioksit içinde reaksiyonlar / işleme konusunda çeşitli araştırma deneyimlerine sahiptir.

initial image
initial image

Antimic®, diğer dezenfektan ürünlerine kıyasla güçlü bir antimikrobiyel koruyucu ajandır. Uygulandığı yüzeyleri renksiz, kokusuz nano boyutta küçük kalkanlar ile kaplayarak, bakteri, virüs ve mikropların tutunmasını engeller ve uzun süreli etkisi sayesinde üremelerine de engel olur. Bakır, kurşun gibi ağır metaller; gümüş, alkol, parfüm veya renklendirici içermez.


Kullanılan aktif maddelerin tamamı doğada parçalanan ürünlerdir. Doğaya zarar vermez.

Detaylı Bilgi İçin