BAROTECH

Barotech, sivil ve askeri müşterileri için en üst kalite hiperbarik kabin imalatı ve işletilmesi konusunda uzman hekim ve mühendis ekibiyle 20 seneyi aşkın süredir hizmet vermektedir.

Ürün yelpazemiz arasında çok kişilik, tek kişilik medikal hiperbarik tedavi kabinleri, dalgıç ve dekompresyon kabinleri, medikal ekipmanlar ve gaz sistemlerinin yanında patentli, nano-teknoloji ile geliştirilen dezenfektan Antimic® bulunmaktadır.


Tüm ürünlerimiz Avrupa ve Amerikan standartlarına uygun şekilde imal edilmektedirler. Bu noktada her geçen gün gelişen standartlara ayak uydurmak ve geliştirdiğimiz özgün mühendislik çözümlerimizle bu standartların üzerine koyarak ilerlemek şirketimizin en önemli politikalarından biridir.

20 seneyi aşkın senedir deniz ve sualtı hekimliği tecrübesinin yanında sayısız uluslararası makaleleri bulunan ve Barotech şirketimizin kurucusu uzman hekim sayın Savaş İlgezdi, çok sayıda hiperbarik tedavi kliniğinin kurulması ve yönetilmesinde görev yapmıştır.

 

Türkiye’nin ve Dünya’nın hiperbarik ve tıbbi ürünler için olan ihtiyacı var oldukça, Barotech olarak biz de müşterilerimize en iyi ürünleri sunmak ve insan sağlığı gibi çok mühim olan bu sektörde katkı payımızı büyütmeye devam edeceğiz.

Ne Sağlıyoruz

Deneyimlerimizi kendi oksijen tedavi merkezlerimizde ve hiperbarik oksijen tedavisi konusunda uzmanlaşmış üniversite kurumları ve hastanelerle yaptığımız işbirlikleri sayesinde kazandık.

Kuruluş sürecimizde, rehber ve tavsiyelerinden yararlandığımız tıp ve teknoloji alanındaki otoritelerden destek aldık. Dünyaca kabul gören tüm güvenlik standardına kesinlikle uymaktayız.

-Proje Hazırlığı

-Kabinlerin Dizayn ve Üretimi

-Kurulum, Entegrasyon ve

Sistem Kontrolü

-2 Sene Garanti

-Bakım ve Yedek Parça

-Teknik Destek ve Arıza

Teşhisi

HBOT Nasıl Uygulanır?​

Basınç odaları hastaları içeriye alarak basınç altında oksijen solumalarına olanak sağlayan kabinlerdir. Tek kişilik ve çok kişilik olmak üzere iki tür basınç odası bulunur. Tek kişilik basınç odalarında basınç genellikle içeri basınçlı oksijen verilerek yükseltilirken, çok kişilik basınç odasında içeri hava basılarak basıncın yükselmesi sağlanır. Tek kişilik basınç odalarında hastalar kabin içindeki oksijeni direkt solurken, çok kişilik basınç odalarında hastalar oksijeni bir maske aracılığıyla solurlar.

HBOT esnasında hastaların büyük çoğunluğu normalde içinde bulunduğumuz atmosferik basıncın 2-2,5 katı basınç altında %100 oksijen solurlar. Oksijenin olası yan etkilerinden dolayı belirli aralıklarla hava molaları verilir.

Basınç odalarının haberleşme donanımı sayesinde HBOT esnasında hastalar ile sürekli iletişim kurmak mümkündür. Bazı basınç odalarında hastaların müzik dinleyip televizyon seyredebileceği donanımlar mevcuttur.

Basınç odasının dışında bir kontrol paneli bulunur. Tedavi bu panelden yönetilir. Basınç odasının kullanan operatör ve içeride hastalara eşlik edecek sağlık personeli bu konuda özel eğitim almış personellerdir.

Hangi Hastalıklarda Kullanılır?​

-        Dekompresyon hastalığı (vurgun)

-        Hava ve gaz embolisi

-        Karbonmonoksit, siyanid zehirlenmesi, akut duman inhalasyonu

-        Gazlı gangren

-        Yumuşak dokunun nekrotizan enfeksiyonları

-        Crush yaralanmaları ve diğer akut travmatik iskemiler

-        Yara iyileşmesinin geciktiği durumlar

-        Aşırı kan kaybı

-        Radyasyon nekrozları

-        Termal yanıklar

-        Beyin apsesi

-        Ani işitme kaybı

barotech-cok-kisilik-kabinler-1
HİPERBARİK KABİNLER
barotechsa-o2xyrator-5
O2XYRATOR
Barotech - Antimic
ANTIMIC®

Hiperbarik Haberleri

20 Kasım 2020

Hiperbarik oksijen tedavisi: Klinik deney, insan hücrelerinde yaşlanma ile ilişkili iki biyolojik süreci tersine çevirme.

Tel Aviv Üniversitesi (TAU) ve İsrail’deki Shamir Tıp Merkezi tarafından yapılan yeni bir araştırma, sağlıklı yaşlanan yetişkinlerde hiperbarik oksijen tedavilerinin (HBOT) kan hücrelerinin yaşlanmasını durdurabileceğini ve yaşlanma sürecini tersine çevirebileceğini gösteriyor. Biyolojik anlamda, tedaviler ilerledikçe yetişkinlerin kan hücreleri aslında gençleşmektedir.

https://www.sciencedaily.com/releases/2020/11/201120150728.htm

24 Ocak 2019

HBOT, Alzheimer hastalığında iyileşme gösterdi.

LSU Health New Orleans Tıp Okulu’nda Klinik Profesör ve Hiperbarik Tıp Direktörü Dr. Paul Harch ve Kuzey Dakota Üniversitesi Tıp Fakültesi Radyoloji Başkanı Dr. Edward Fogarty, PET taramasıyla belgelenen ilk iyileşme vakasını bildirdiler.

Hiperbarik oksijen tedavisi (HBOT) ile tedavi edilen bir hastada Alzheimer hastalığında beyin metabolizmasındaki pozitif etkileri görülmüştür. Rapor, Medical Gas Research’ün güncel sayısında yayınlanmıştır.

https://medicalxpress.com/news/2019-01-hbot-alzheimer-disease.html

15 Ekim 2020

Hiperbarik oksijen tedavisinin radyoterapiye iyi geldiği gözlenmiştir.

Bir çalışma, hiperbarik oksijen tedavisinin (HBOT), pelvik bölgede kansere karşı radyoterapinin kendi bildirdiği semptomları ve yan etkilerini hafifletebileceğini gösteriyor. Hiperbarik bir odada 30-40 seanstan sonra, birçok hasta kanama, idrar kaçırma ve ağrılarında azalma yaşadı.

https://medicalxpress.com/news/2019-10-oxygen-hyperbaric-chamber-relief-radiotherapy.html

19 Ekim 2017

Gaziler üzerinde yapılan bir çalışmada, HBOT sonrası intihar düşüncesinde azalma gözlemlendi.

Hafif travmatik beyin hasarı (TBI) veya kalıcı sarsıntı sonrası sendromu (PPCS) olan ABD silahlı kuvvetleri gazileri üzerinde, travma sonrası stres bozukluğu (TSSB) olsun veya olmasın, pilot bir vaka kontrol çalışması, kalıcı postoperatif dönemde önemli gelişmeler göstermiştir. Hiperbarik oksijen tedavisi (HBOT) sonrası sarsıntı sendromu ve PTSD semptomları, nörolojik muayene, hafıza, zeka bölümü, dikkat, biliş, depresyon, anksiyete, yaşam kalitesi ve beyin kan akımı konularında iyileşme görülmüştür. Kontrollerle karşılaştırıldığında, hastaların beyin taramaları tedaviden önce önemli ölçüde anormaldi ve tedaviden sonra anormal olanların %75’inde kontrollerden istatistiksel olarak ayırt edilemez hale geldiği görüldü.

https://medicalxpress.com/news/2017-10-veterans-reduction-suicide-ideation-hbot.html

 

Üretim Tesisi

Barotech sahip olduğu uzman hiperbarik hekim ve mühendis kadrosunu uluslararası üretim sertifikası sahibi 45 senelik A-B Makina Ltd. ile birleştirdi. 600+ metrekarelik hiperbarik üretim parkı ile müşterilerimizin ihtiyaçlarını en kaliteli ve hızlı şekilde yerine getirmek için çalışılmaktadır.