KURUMSAL

BAROTECH

Barotech, sivil ve askeri müşterileri için en üst kalite hiperbarik kabin imalatı ve işletilmesi konusunda uzman hekim ve mühendis ekibiyle 20 seneyi aşkın süredir hizmet vermektedir.

Ürün yelpazemiz arasında çok kişilik, tek kişilik medikal hiperbarik tedavi kabinleri, dalgıç ve dekompresyon kabinleri, medikal ekipmanlar ve gaz sistemlerinin yanında patentli, nano-teknoloji ile geliştirilen dezenfektan Antimic® bulunmaktadır.


Tüm ürünlerimiz Avrupa ve Amerikan standartlarına uygun şekilde imal edilmektedirler. Bu noktada her geçen gün gelişen standartlara ayak uydurmak ve geliştirdiğimiz özgün mühendislik çözümlerimizle bu standartların üzerine koyarak ilerlemek şirketimizin en önemli politikalarından biridir.

20 seneyi aşkın senedir deniz ve sualtı hekimliği tecrübesinin yanında sayısız uluslararası makaleleri bulunan ve Barotech şirketimizin kurucusu uzman hekim sayın Savaş İlgezdi, çok sayıda hiperbarik tedavi kliniğinin kurulması ve yönetilmesinde görev yapmıştır.

 

Türkiye’nin ve Dünya’nın hiperbarik ve tıbbi ürünler için olan ihtiyacı var oldukça, Barotech olarak biz de müşterilerimize en iyi ürünleri sunmak ve insan sağlığı gibi çok mühim olan bu sektörde katkı payımızı büyütmeye devam edeceğiz.

Hiperbarik Oksijen Tedavisi Nedir?

Hiperbarik Oksijen Tedavisi (HBOT) bir basınç odasında tümüyle basınç altına alınan hastaya aralıklı olarak % 100 oksijen solutmak suretiyle uygulanan medikal bir tedavi yöntemidir. HBOT, 6000’den fazla çalışma ile desteklenmiş modern ve bilimsel bir tedavi yöntemidir.

HBOT Nasıl Uygulanır?​

Basınç odaları hastaları içeriye alarak basınç altında oksijen solumalarına olanak sağlayan kabinlerdir. Tek kişilik ve çok kişilik olmak üzere iki tür basınç odası bulunur. Tek kişilik basınç odalarında basınç genellikle içeri basınçlı oksijen verilerek yükseltilirken, çok kişilik basınç odasında içeri hava basılarak basıncın yükselmesi sağlanır. Tek kişilik basınç odalarında hastalar kabin içindeki oksijeni direkt solurken, çok kişilik basınç odalarında hastalar oksijeni bir maske aracılığıyla solurlar.

HBOT esnasında hastaların büyük çoğunluğu normalde içinde bulunduğumuz atmosferik basıncın 2-2,5 katı basınç altında %100 oksijen solurlar. Oksijenin olası yan etkilerinden dolayı belirli aralıklarla hava molaları verilir.

Basınç odalarının haberleşme donanımı sayesinde HBOT esnasında hastalar ile sürekli iletişim kurmak mümkündür. Bazı basınç odalarında hastaların müzik dinleyip televizyon seyredebileceği donanımlar mevcuttur.

Basınç odasının dışında bir kontrol paneli bulunur. Tedavi bu panelden yönetilir. Basınç odasının kullanan operatör ve içeride hastalara eşlik edecek sağlık personeli bu konuda özel eğitim almış personellerdir.

Hangi Hastalıklarda Kullanılır?​

-        Dekompresyon hastalığı (vurgun)

-        Hava ve gaz embolisi

-        Karbonmonoksit, siyanid zehirlenmesi, akut duman inhalasyonu

-        Gazlı gangren

-        Yumuşak dokunun nekrotizan enfeksiyonları

-        Crush yaralanmaları ve diğer akut travmatik iskemiler

-        Yara iyileşmesinin geciktiği durumlar

-        Aşırı kan kaybı

-        Radyasyon nekrozları

-        Termal yanıklar

-        Beyin apsesi

-        Ani işitme kaybı

HİPERBARİK KABİNLER
MEDİKAL ÜRÜNLER
Barotech - Antimic
ANTIMIC®

Hiperbarik Haberleri

Independent’ın haberine göre Tel Aviv Üniversitesi ve Şamir Tıp Merkezi’nden araştırmacılar bir tür oksijen terapisi kullanarak yaşlanmanın iki göstergesi telomer uzunluğu ve hücre yaşlanması birikimini tersine çevirdi.


“Deneye katılanlara, üç ay boyunca, haftada beş gün, günde 90 dakika basınçlı odalara konarak saf oksijen verildi”


Deneyin sonunda katılımcıların telomerlerinin boyunun ortalama yüzde 20 arttığı, yaşlanan hücrelerin ise yüzde 37’ye varan oranda azaldığı görüldü.Telomer kısalmasının yaşlanmanın ‘Kutsal Kase’si olarak kabul edildiğini belirten araştırmanın yazarlarından Şai Efrati şunları söyledi:


“Hiperbarik oksijen terapisi esnasında ve sonrasında telomer uzunluğunda görülen bu önemli iyileşme bilim dünyasına yaşlanmanın hedef alınarak hücresel-biyolojik seviyede tersine döndürülebileceğini gösterdi.”

Üretim Tesisi

Barotech sahip olduğu uzman hiperbarik hekim ve mühendis kadrosunu uluslararası üretim sertifikası sahibi 45 senelik A-B Makina Ltd. ile birleştirdi. 600+ metrekarelik hiperbarik üretim parkı ile müşterilerimizin ihtiyaçlarını en kaliteli ve hızlı şekilde yerine getirmek için çalışılmaktadır.